TRNAVSKÝ VČELÁRSKY FESTIVAL 2021


KONFERENCIA

Súčasťou Trnavského včelárskeho festivalu je aj odborná konferencia. Tá tohtoročná nesie názov „Spoločne za krajinu“.

Jedinečnosť konferencie spočíva v unikátnom zložení účastníkov a diskutujúcich. Na jednom mieste sa stretávajú zástupcovia chovateľov včiel, vedci, predstavitelia poľnohospodárov, štátnych úradov a najvyšších štátnych predstaviteľov. Je to formát, v ktorom je možné efektívne nachádzať riešenia pre ďalší vývoj v poľnohospodárstve a včelárstve.

Cieľom konferencie je výmena aktuálnych informácií, na základe ktorých sa budú hľadať také riešenia, ktoré napomôžu k ochrane a rozvoju opeľovačov v prírode a v poľnohospodárskej či urbanizovanej krajine. Súčasťou budúcej krajiny musí byť aj k prírode a životu šetrné poľnohospodárstvo.

Téma konferencie „Spoločne za krajinu“ je vyjadrením dôležitosti vzájomného načúvania a spolupráce. Sme súčasťou jednej krajiny a jej budúcnosť je ohrozovaná klimatickými zmenami, prehnaným používaním chemických látok, ale aj nevyváženým prístupom k pôde a prostrediu, kedy oveľa viac berieme ako vraciame, čím nám a našim potomkom narastá dlh. Jediným riešením je vzájomný rešpekt a spolupráca. Nikto z nás nevyrieši problémy krajiny osamote a týkajú sa nás všetkých.

Výstupy z konferencie môžete sledovať na našom YouTube.

Kedy: 3. septembra o 9.00

Kde: zasadacia miestnosť trnavského mestského zastupiteľstva (Hlavná 1, Trnava)

Miesta v hľadisku sú prioritne pre pozvaných účastníkov, voľné miesta budú zaplnené záujemcami z verejnosti.

PROGRAM KONFERENCIE


Version: 2021-09-01 21:02:59 CEST